English 

החשמונאים 107, ת.ד. 20335
תל-אביב 6120202
טלפון: 03-5624848
פקס: 03-5624847

micha@azoulay.co.il

 

חשיבות ייעוץ עסקי ופיננסי מקצועי לעסק

כל בעל עסק קטן ובינוני זקוק בשלבי חיי העסק השונים לליווי יועץ מקצועי ולהכוונה עסקית, פיננסית ואפילו שיווקית. כדי למנוע טעויות חובבניות הנובעות מחוסר ידע והכרה של התחום, חשוב להיעזר ביועץ עסקי מנוסה עוד משלב טרום הקמת העסק, שהינו מכריע ומשמעותי להמשך הפעילות העסקית. יועץ מקצועי יוכל גם לתרום את חלקו בייעוץ בהקשר למשבר עסקי, חוסר התפתחות והתקדמות מספקת של העסק או אפילו במקרה והעסק מתפתח אך מומלץ למצוא דרכים לייעול ולחיסכון כספי כדי להגדיל את רווחיות העסק.

 ייעוץ עסקי מקצועי בשלבי חיי העסק

בכל אחד משלבי חיי העסק חשוב ליווי צמוד של יועץ עסקי ופיננסי. החל משלב היזמות ותכנון העסק, הקמתו וניהולו השוטף. בשלב הראשוני- טרום הקמת העסק, ייעוץ מקצועי שכזה יכול לסייע בבחינת הרעיון העסקי, מיקודו ומידת הפוטנציאל שלו להפוך לעסק רווחי וכלכלי. כמו כן, גם בניית מודל כלכלי ותכנית עסקית מגובשת ומקיפה המכסה אינספור נושאים להתייחסות. נושאים אלו כוללים את הגדרת המוצרים והשירותים שיינתנו במסגרת העסק, הכרה וזיהוי מיטבי של קהל היעד, המתחרים והמגמות בענף ובתחום הספציפי של העסק. כמו כן גם בחינת פוטנציאל הרווחים לאחר שקלול כל הפרמטרים שיש לקחת אותם בחשבון כמו תשלום לספקים, שכר לעובדים, החזר הלוואה במסגרת מימון העסק ועוד. בשלב הקמת העסק, ייעוץ עסקי ופיננסי נדרש לצורך הכוונה לגבי הצעדים הבירוקראטיים במהלך הקמת העסק כמו פתיחת תיקים ברשויות, הסבר לגבי ניהול ספרים והבנת היבטים פיננסיים שיש לקחת בחשבון. ייעוץ על ידי יועץ שהיה מעורב בהקמת לא מעט עסקים, יוכל לכוון לגבי מכשולים וקשיים צפויים וכיצד ניתן למזער סיכונים ולהימנע מטעויות נפוצות וחובבניות הנובעות מחוסר ידע וניסיון. ובשלב ההתנהלות השוטפת של העסק, יועץ עסקי יוכל לסייע בניתוח פעילות העסק: מה עובד נכון ומה מחייב שינוי על מנת לתרום למינוף העסק ולצמיחתו. בשלב זה, ההכוונה תוכל להיות מגוונת ולהתייחס להיבטים החל מהמלצה על שיטות להתמקצעות במסגרת הכשרות מקצועיות לעובדים (כמו למשל קורס ניהול רכש או קורסים מקצועיים אחרים רלוונטיים) ועד הכוונה לגבי מקורות מידע מקצועיים רלוונטיים בתחומי יבוא, התנהלות מול שירותי עמילות מכס וכיוצא בזה, במידה והפעילות כוללת יבוא מחו"ל.

בחירת יועץ עסקי

מאחר והחשיבות של ייעוץ עסקי ופיננסי משמעותי לכל עסק קטן ובינוני לאורך כל חיי פעילותו, חשוב לבחור בקפידה את היועץ שילווה אתכם בתהליך העסקי הארוך אותו אתם צפויים לעבור. לצורך בחירה נכונה, כדאי להתבסס על מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון. ראשית, חשוב לבחון את הניסיון של המועמדים העומדים על הפרק, כולל רשימת לקוחות שנהנים משירותיהם המקצועיים. במידת האפשר, כדאי לבקש נתונים של לקוחות בתחום הדומה לשלכם מאחר ויש שוני משמעותי בייעוץ עבור עסק בענף ההייטק לעומת עסק בתחום הקמעונאות למשל. לא כדאי להסתמך על המידע הניתן על ידי היועץ בלבד אלא גם לאסוף מידע עצמאי, ליצור קשר עם לקוחות באופן פרטני ובמקביל לקבל חוות דעת ולבקש משובים באינטרנט בפורומים או אתרים עסקיים. בנוסף, חשוב לבחון את התאמתו של היועץ במסגרת פגישה רשמית פנים אל פנים שתאפשר היכרות מקצועית ואישית מעמיקה יותר, כמו גם בחינת הכימיה ההדדית. במעמד הפגישה ניתן לפרט על פעילות העסק המתוכננת ולבקש מהמועמד לבנות תכנית עסקית בקווים כלליים מאוד על סמך התרשמותו הראשונית. כך ניתן ללמוד על השקפתו העסקית, עד כמה הינכם מתחברים אליה ומידת מקצועיותו. ולבסוף, כדאי גם להתחשב בתחושת הבטן ולסימנים הנלווים לפגישת ההיכרות: האם התחושה נוחה עם המועמד שצפוי לתמוך, לכוון ולהנחות, להיות חלק אינטגראלי בחיים ולהשפיע לא מעט על אופי והצלחת העסק. 


לפרטים נוספים ולמענה אישי מקצועי של רואה חשבון מוסמך,
צור קשר באמצעות הטופס שבאתר או התקשר עכשיו:
טלפון: 03-5624848


בניית אתרים ומערכות מידע - עיצוב אתרים, בניית אתרים, הקמת אתרים, פיתוח מערכות אינטרנט מובילות